Wybierz import z nami!

Import z chin

Nowy standard importu z Chin - kompleksowa obsługa

Import z Chin

W ostatnich latach import z Chin stał się prawie koniecznością dla wielu firm pragnących być konkurencyjnymi na rynku Europejskim. Państwo Środka to znajduje się w czołówce podmiotów przodujących w światowej wymianie handlowej. Początkujący importer z Chin może napotkać na swojej drodze kilka problemów, wynikających z nieznajomości rynku chińskiego, kultury czy barier językowych. Import z Chin wymaga świadomość tego, jakie towary są warte sprowadzania, a jakie nie są dobrą inwestycją. Przed podjęciem decyzji warto rozeznać się w branży. Dopiero po analizie rynku i jego potencjału, importer z Chin ma szansę na sukces.

Dlatego wyszliśmy naszym klientom na przeciw, tworząc specjalną komórkę w naszej firmie, która poświęcona jest tylko i wyłącznie tej gałęzi gospodarki. Od kilku lat mamy własne biuro reprezentacyjne w Chinach, w którym pracują zarówno doświadczeni Polacy jak i Chińczycy, co gwarantuje idealną obsługę klienta z Polski. Pomoc profesjonalnej firmy pośredniczącej w obrocie sprawi, że import z Chin będzie przebiegał gładko i bezstresowo na każdym etapie współpracy. Jeśli chcesz zmniejszyć koszty w swojej firmie przy jednoczesnym zachowaniu jakości, skontaktuj się z Nami.

skontaktuj się z nami!Jak działamy?
1
Sourcing - czyli wyszukiwanie

Na samym początku współpracy Klient przesyła dokładną specyfikacje produktu, którego importem jest zainteresowany.

Po wstępnym rozpoznaniu produktu na rynku Chińskim i pierwszych konfrontacjach z fabrykami następuje konsultacja z Klientem w sprawie detali technicznych. Po takim spotkaniu, wyposażeni w wiedzę techniczną wyruszamy do kilku wybranych fabryk na wstępną inspekcję, z której zdajemy raport Klientowi.

Podczas inspekcji zwracamy uwagę na wiele detali m.in. czy fabryka posiada aktualne licencje, czy kultura produkcji odpowiada oczekiwaniom Klienta (czystość, stan maszyn itp.). Pobieramy również próbki produktu z fabryki, które następnie wysyłamy do Klienta w celu przebadania lub zlecamy badania zewnętrznym labolatoriom.

2
Negocjacje i kontrakt

Gdy próbki otrzymają akceptacje Klienta przystępujemy do ostatecznych negocjacji z fabrykami w imieniu Klienta. Często organizujemy w tym momencie przyjazd Klienta lub pracownika firmy do Chin.

Po osiągnięciu porozumienia dotyczącego warunków zamówienia (cen, dostaw, czasu produkcji, wymagań technicznych) przygotowujemy kontrakt, który zabezpieczy interesy Klienta polskiego podczas realizacji zamówienia.

3
Kontrola jakości

Polscy pracownicy w Chinach przeprowadzają zawsze kontrolę jakości w oparciu o najwyższe standardy w konsultacji z firmą polską. Do standardu należą kontrole w trakcie produkcji oraz po zakończonej produkcji.

Na życzenie Klienta możliwe są dodatkowe kontrole lub delegacja pracownika do fabryki na cały okres produkcji. Po kontroli sporządzany jest szczegółowy raport przedstawiany Klientowi do akceptacji.

W razie wątpliwości, podczas całego procesu możliwe jest pobranie dodatkowych próbek do badań.

4
Spedycja międzynarodowa

Po zakończeniu produkcji i akceptacji przez Klienta raportu z inspekcji towaru organizujemy załadunek i transport.

Na tym etapie organizujemy wszystkie dokumenty i procedury exportowe korzystając z usług najlepszych partnerów spedycyjnych aby zagwarantować bezpieczny i szybki transport do magazynu Firmy w Polsce.

Na miejscu organizujemy wszystkie czynności potrzebne do wprowadzenia towaru do obrotu na rynkach Unii Europejskiej.
Import z Chin aktualności i artykuły

kontrola-jakosci-import-chiny-fabryka-iso-9000

Import z Chin a wymogi skutecznego audytu twojej fabryki - na podstawie ISO 9000

Audyt fabryki stanowi istotny krok do sukcesu w imporcie z Chin, kontaktując się z fabryką jedynie za pomocą e-mail`i czy telefonów nigdy nie odda prawdziwych warunków panujących w zakładzie produkcyjnym. Sprawdzanie fabryki w Chinach jest często bardziej lub mniej oparte na punktach opisanych w dokumentacji ISO 9000.Czytaj dalej...

rodzaje inspekcji towaru

Kontrola jakości towarów w Chinach poprzez 4 podstawowe typy inspekcji.

Zwykle wyróżniamy 4 podstawowe typy kontroli jakości. Każdy z nich odpowiada odpowiedniemu okresowi w procesie produkcji. Powinny one znaleźć się w arsenale każdego importera przy sprowadzaniu towarów z Chin czy innego „taniego” państwa w Azji. Poniżej podsumowanie wizualne czterech podstawowych typów kontroli jakości towarów: Czytaj dalej...


handel z Chinami mapka

Przewodnik po wysokościach płac minimalnych w Chinach, z podziałem na prowincje, miasta i dzielnice.

Jako że różne regiony Chin charakteryzują się różnymi standardami życiowymi, w kraju tym nie istnieje ujednolicony system płac minimalnych. Zamiast tego, poziom płac minimalnych ustalany jest przez lokalne samorządy. Każda prowincja, miasto, autonomia, a nawet każda miejska dzielnica ustala swój własny próg płacy minimalnej w oparciu o lokalne warunki.Czytaj dalej...


inwestycje w Chinach

Chiny obiecują lepsze warunki handlowe dla zagranicznych inwestorów

Na spotkaniu Chińskiego Związku Przedsiębiorstw z Zagranicznymi Inwestycjami (CAEFI), które odbyło się 14. Stycznia, Chen Deming, Minister Handlu Chin oraz prezes CAEFI, zauważył, że w istnieje wielki potencjał rozwojowy w krajowym przemyśle ochrony środowiska, przemyśle ekologicznym oraz w sekcji budowlanej dotyczącej małych i średnich miast. Wszystko to może pomóc stworzyć nowe możliwości biznesowe dla zagranicznych inwestorów. Ekonomiczne perspektywy Chin są generalnie rzecz biorąc pozytywne, oceniał Chen - krajowe poziomy konsumpcji i inwestycji utrzymają stałą prędkość wzrostu, a ilość inwestycji zagranicznych spoza Chin w 2013 roku zapewne utrzyma podobne poziomy do roku 2012, mimo paru niepewności.
Czytaj dalej...